Bursztyn jako jeden z najbardziej docenianych pod różnymi względami darów natury swoje miejsce znalazł także w kosmetyce. Kosmetyki z bursztynem pokochały zwłaszcza osoby potrzebujące pielęgnacji cery dojrzałej. Bursztyn dzięki swoim właściwościom z powodzeniem wykorzystywany jest w pielęgnacji anti-aging. Niezwykłe, odmładzające właściwości bursztynu zdobyły sobie uznanie w kosmetologii na całym świecie, ale największą popularnością pod tym kątem cieszy się zwłaszcza bursztyn bałtycki.

Kosmetyki z bursztynem cenione są głównie ze względu na działanie przeciwzmarszczkowe, poprawiające sprężystość skóry oraz zdecydowanie dodając jej blasku i kolorytu. Cera dojrzała pielęgnowana kosmetykami z bursztynem doskonale się regeneruje już od głębokich warstw, gdyż specyfiki zawierające bursztyn bardzo dobrze się wchłaniają. Najczęściej bursztyn pojawia się w kosmetykach do pielęgnacji twarzy, gdyż tego obszaru najczęściej dotyczy przewczesne starzenie się skóry ze względu na jej dużą ekspozycję na szkodliwe czynniki zewnętrzne

Na szczęście bursztyny używane są także w produkcji kosmetyków do pielęgnacji ciała. Dzięki temu można całościowo zadbać o siebie korzystając z unikatowych, dobroczynnych właściwości bursztynu. Jednym z produktów do ciała zawierających bursztyn jest sól do kąpieli, która pozwoli nawilżyć i odżywić skórę całego ciała, a po kąpieli pozostawia ją gładką i przyjemną w dotyku. Regularne kąpiele w soli z dodatkiem bursztynu zapewniają utrzymujący się efekt i widoczną poprawę kondycji skóry.

Warte uwagi są także kosmetyki z bursztynem przeznaczone do pielęgnacji do tych partii ciała, których również wcześnie dotykają oznaki starzenia, czyli do dłoni i stóp. Zadbane dłonie oraz zdrowe i wypielęgnowane stopy to zalety używania kosmetyków z ekstraktem z bursztynu dedykowanych tym częściom ciała. Na utrzymanie młodego wyglądu skóry dłoni dodatkowo korzystnie wpłynie systematyczne, codzienne używanie mydła do rąk z bursztynem. Kosmetyki z dodatkiem bursztynu warto stosować już od momentu pojawienia się pierwszych oznak starzenia.