Seria kosmetyków antybakteryjnych w naszym sklepie to odpowiedź na bieżące potrzeby naszych klientów. Wiemy, jak ważne obecnie jest odkażanie skóry i pozbywanie się bakterii oraz drobnoustrojów. Wiemy również, że znacznie częstsze mycie skóry może ją podrażniać i naruszać jej strukturę, toteż nasze kosmetyki są łagodne dla skóry, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej skuteczności w walce z bakteriami.

Antybakteryjny płyn do higieny rąk to podstawowy w obecnych czasach kosmetyk. Jego skład oparty jest na bazie alkoholu, który ma właściwości odkażające i bakteriobójcze, ale dodatkowo jest uzupełniony o składniki, które pomogą zadbać o skórę nawet przy częstym używaniu płynu. Antybakteryjny płyn do higieny rąk Biosept zawiera nie tylko d-pantenol i glicerynę, ale i ekstrakt z aloesu – aloe vera gel. Płyn do rąk dostępny jest w dwóch pojemnościach, praktyczne i kieszonkowe 100 ml oraz z myślą o częstym użytkowaniu 200 ml. W obu pojemnościach płyn jest dostępny w wygodnym opakowaniu z dyfuzorem.

Alternatywą dla płynu jest antybakteryjny żel do higieny rąk Biosept. Działanie opiera się na tej samej zasadzie, zawiera alkohol oraz substancje ochronne i pielęgnacyjne dla skóry, jak d-pantenol, gliceryna oraz aloe vera gel.  Żel należy wycisnąć na dłoń i wmasować dokładnie w skórę obu dłoni, ruchem takim jak podczas namydlania rąk przy tradycyjnym myciu. Żel również dostępny jest w dwóch wariantach opakowań, 100 ml oraz 200 ml.

W naszej ofercie jest także Aloe Vera Gel z leczniczą wodą mineralną z Uzdrowiska Rabka, który z powodzeniem można wykorzystać do samodzielnego przygotowania żeli i płynów antybakteryjnych do rąk. Aloes jest bardzo łagodny dla skóry, ma działanie kojące i regenerujące. Poza bazą do tworzenia preparatów antybakteryjnych do rąk, świetnie nada się także do regeneracji uszkodzonej skóry m.in. po oparzeniach, po ukąszeniach owadów, po zmianach trądzikowych oraz wspiera gojenie skóry uszkodzonej w wyniku chorób dermatologicznych lub alergii.