Odpowiednia pielęgnacja skóry to podstawa zadbanego i młodego wyglądu. Oprócz codziennego oczyszczania skóry i regularnego nawilżania oraz odżywiania, warto pamiętać o tym, że dla najlepszych efektów konieczne jest także systematyczne powtarzanie zabiegów o intensywnym działaniu, których skóra potrzebuje dla dogłębnego oczyszczania i regeneracji. Jednym z nich jest zabieg złuszczania naskórka.

Zabieg złuszczania naskórka przeprowadza się przy użyciu kosmetyków złuszczających. Wstępne, lekkie złuszczanie można przeprowadzić samodzielnie w domu. Głębokie złuszczanie skóry powinno być przeprowadzane w gabinecie kosmetycznym. Dzięki kosmetycznemu złuszczaniu naskórka można doskonale wygładzić skórę, wyrównać i poprawić jej koloryt, zniwelować niedoskonałości, oczyścić pory skóry i zmniejszyć widoczność pierwszych zmarszczek. 

Przed planowanym zabiegiem głębokiego złuszczania w przypadku cery trądzikowej, tłustej i mieszanej, warto sięgnąć po Krem Złuszczający 5% Kwas Migdałowy z AHA Ziaja PRO. Stosowanie kosmetyku należy rozpocząć 7 dni wcześniej. Krem Złuszczający nakłada się na noc, nanosząc cienką warstwę na skórę i delikatnie wklepując. W czasie kuracji kremem, zalecane jest stosowanie kremu ochronnego z filtrem UV w ciągu dnia.

Specjalnego złuszczania wymaga skóra stóp, która jest twarda i ma skłonność do rogowacenia. Warto co jakiś czas poświęcić jej więcej uwagi, aby cieszyć się zadbanymi i zdrowymi stopami. Dobrym sposobem jest wizyta w salonie kosmetycznym na zabiegu głębokiego złuszczania. Skutecznym preparatem używanym do zabiegu złuszczania skóry stóp jest Preparat do Pielęgnacji Stóp Silnie Złuszczający Ziaja PRO, stosowanym w wielu gabinetach kosmetycznych.

Przejdź do sklepu:
Krem Złuszczający 5% Kwas Migdałowy z AHA Ziaja PRO
Preparat do Pielęgnacji Stóp Silnie Złuszczający Ziaja PRO